Technické služby města Blatné s.r.o.
Hlášení závad

Pokud budete chtít ohlásit závadu na pouličním osvětlení nebo jinou technickou závadu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se budeme touto prosbou zaobírat.
» Napište nám

Nabídka středisek
Ostatní informace
Kontaktujte nás
Úvod » Ostatní informace » Aktuální zprávy

Aktuální zprávy RSS zpráv

Re-use centrum

15. leden 2020

RE-USE CENTRUM - NOVÉ VYUŽÍTÍ PRO STARÉ VĚCI

Informujeme občany, že do areálu Riegrova (poblíž kompostárny) byly umístěny 3 mobilní buňky, ve kterých bude probíhat příjem a výdej vyřazených věcí, pro které bude mít někdo jiný ještě další využití.

Cílem nového projektu je snížit množství vyprodukovaného odpadu a zároveň dát starým věcem nový život. Opětovným využitím starých věcí se prodlouží jejich životní cyklus a neskončí tak na skládce. Darováním již nepoužívaných věcí pomůžete potřebným.

 

Příklady věcí, pro které je projekt určen:

 

·         nábytek (zejména židle, stolky, skříňky, osvětlovací tělesa atd.)

 

·         zařízení a vybavení domácnosti (např. keramické, porcelánové i skleněné nádobí, hrnce, plechy na pečení, talíře, hrníčky)

 

·         obrazy, rámy na obrazy, vázy, dekorace do domácnosti, květináče, mechanické domácí spotřebiče atd.

 

·         mediální produkty (CD, DVD, videokazety, knihy, časopisy)

 

·         hračky, sportovní vybavení, jízdní kola

 

·         knihy, časopisy

 

Projekt není určen pro ošacení, obuv apod., zde prosíme stále využívat stávající kontejnery (sídliště Nad Lomnicí, v ulici Nad Vdovečkem a ve sběrném dvoře v Čechově ulici). Dále není projekt určen pro elektrozařízení.

 

Provozní doba pro příjem a výdej věcí:

 

každý čtvrtek:  13:00 – 16:00

 

(POPRVÉ 30. 1. 2020)

 

Věci prosíme nosit pouze čisté a funkční.

 

Vše ohledně tohoto projektu je bezplatné, nebude vyplácena žádná částka za předané věci, občané si budou odnášet věci z tohoto centra také zdarma.

 

Věci pro centrum je možné předávat obsluze i na stávajícím sběrném dvoře.

Vánoční stromky

1. leden 2020

INFORMUJEME OBČANY, ŽE NA SÍDLIŠTI NAD LOMNICÍ JE UMÍSTĚN KONTEJNER NA DOSLOUŽILÉ VÁNOČNÍ STROMKY. OBČANÉ Z DALŠÍCH ČÁSTÍ MĚSTA MOHOU VYUŽÍT ROZMÍSTĚNÉ KONTEJNERY NA VĚTVE A SBĚRNÝ DVŮR.

Stažení malých kontejnerů na bioodpad

18. listopad 2019

Informujeme občany, že z důvodu zazimování kontejnerových vozidel Piaggio dojde ke stažení kontejnerů na bioodpad. Jedná se o otevřené hnědé kontejnery o velikosti 2,5 m³.

 

Kontejnery na trávu i na větve budou odvezeny ve čtvrtek 21. 11. 2019.

 

K uložení bioodpadů lze nadále využít sběrný dvůr a velké kontejnery v lokalitách Jezárky, Vinice (nad poliklinikou, za hospodou, Paštická ulice) a v ulici K Jatkám.

 

Děkujeme za pochopení.

Plošná deratizace

15. říjen 2019

Technické služby města Blatné, s. r. o., ve spolupráci s firmou Profi-Dera, s. r. o., budou provádět plošnou deratizaci. Půjde o hubení zejména myší a potkanů.


V případě, že budete mít požadavky na provedení deratizace na konkrétním místě, pak nás prosím kontaktujte na telefonním čísle 383 422 541 nebo na e-mailu kontakt@tsblatna.cz Sdělte prosím přesné místo, kde žádáte deratizaci provést, vaše kontaktní údaje včetně tel. čísla. Firma Profi-Dera vás bude před deratizací kontaktovat ohledně podrobné domluvy k zásahu.


Deratizaci ve své nemovitosti nebo na svém pozemku hradí přímo občan. Deratizace je naplánována na 4. a 5. 11. 2019.

ELEKTROMOBIL ALKE ATX 330EH

4. říjen 2019

ELEKTROMOBIL ALKE ATX 330EH

Od letošního roku Technické služby města Blatné, s. r. o. pro svoji práci využívají nový elektromobil ALKE ATX 330EH N1.

Jedná se o užitkový elektromobil, který je vybaven ocelovou klecí pro nákladovou plochu se zadní vyklápěcí stěnou. Dojezd elektromobilu na jedno nabití je 75 km.

Elektromobil využíváme především ke svozu odpadu z odpadkových košů rozmístěných ve městě.

Během téměř půlročního využívání elektromobilu měsíce provozu jsme nezaznamenali žádnou závadu a najeli jsme již přes 2 300 km (údaj k 27. 9. 2019) .

Pokud nesvážíme elektromobilem odpad z košů, tak ho využíváme k dalším potřebným jízdám: opravy ve městě, odvoz odpadu na sběrný dvůr apod. Z důvodu výborné manévrovatelnosti využíváme elektromobil při pracích v objektu skládky Hněvkov.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

článek o kompostárně v časopise Komunální technika

13. září 2019

V časopise Komunální technika vyšel článek o kompostárně, kterou provozují Technické služby města Blatné.

Článek vyšel i jako příloha Blatenských listů.

Blatenské listy včetně přílohy si můžete přečíst zde:

blat.listy.ch.sweb.cz

Ukončení provozu plovárny v letošním roce

8. září 2019

Provoz plovárny v letošním roce byl ukončen 8. 9. 2019.

Technické služby města Blatné s.r.o. vyrobil Pavel Krejčí © 2010 - 2020